Zegarki firmy Swatch

2018-01-05
Zegarki firmy Swatch

Własność zegarka wymierza w dużej mierze materiał, z jakiego wytworzona jest koperta jak również ramka. Decydujące materiały używane do wyrobu tych elementów to złoto, który jest materiałem idealnym. To właśnie z niego sporządzało się pierwsze modele zegarków.

Dzisiaj tymczasem traci ono na popularności ze powodu na swoją dużą cenę. Jednakże ramy zrobione ze złota białego, żółtego lub też różowego są bardziej odporne jak również nadzwyczaj trwałe. Zegarki swatch robi się również z platyny, jaka jest jeszcze droższa niż złoto, ale za to trwała jak również wytrzymała. No i oczywiście prestiżowa. Dodatkowym materiałem jest tytan. Jest on głównie hipoalergiczny jak również nieszkodliwy dla skóry. Ponadto jest lekki, oraz przy okazji odporny. Z tytanu robi się w szczególności ramy zegarków sportowych. Nadzwyczaj modnym jak również lubionym materiałem jest stal.

W zależności od typu stopu, może mieć przeróżną jakość jak również odporność. Najczęściej jednak ma dobre parametry, przede wszystkim jeżeli wybiera się zegarek z wyższej półki. U niektórych może sprawiać alergię, w szczególności jeżeli posiada nikiel.